fbpx
Promó

Mit tehetünk, ha giardiával fertőződött meg a kutyánk? (x)

Felelős gazdiként igyekszünk mindent megtenni kutyánk egészsége érdekében. Ennek az egyik módja, hogy rendszeresen beadatjuk neki a védőoltásokat, három havonta féregtelenítünk, odafigyelünk a bolhák, kullancsok elleni folyamatos védekezésre, valamint természetesen kiváló minőségű eledellel etetjük. Ezeken kívül fontos a megfelelő higiénia, továbbá bármilyen rendellenesség észlelése esetén az állatorvos felkeresése. (Hirdetés)

Azonban van, ami ellen nehéz védekeznünk, ez pedig nem más, mint a giardia egysejtű, ami könnyen megbetegítheti a kutyust. 

A giardia-fertőzést komolyan kell venni!

Ha a kedvenced elkapta a fertőzést, akkor az orvos által felírt gyógyszer mellett a BioZoo.hu azt ajánlja, hogy mindenképpen alkalmazzuk a különböző gyógynövények kutyáknak szánt változatát, például feketekömény port, természetes probiotikumot, de ha biztosra akarsz menni, akkor a speciálisan giardiára és bélféregre kifejlesztett Pernaturam Enterogan gyógynövénykeveréket is érdemes kipróbálni.

Hol kaphatja el a kutya a giardiát?

Sajnos könnyebben elkaphatja, mint gondolnád, hiszen elég egy giardiával fertőzött pocsolya, amibe beleiszik, egy beteg kutya, akivel találkozik, vagy giardiát tartalmazó széklettel fertőzött fű vagy föld, amibe belehempereg. 

Ez az egysejtű nagyon sokáig életben marad ezeken a terepeken, főleg, ha nedves, hűvös az időjárás, és türelmesen várják az új gazdaállat megjelenését.

Hogyan fertőződik meg a kutya?

A kedvencünk a fenti szituációkban lenyeli a giardia cisztákat, amik a bélrendszerbe kerülve megkapaszkodnak a bélnyálkahártyán, ahol elkezdik elszívni a gazdaállattól a tápanyagot. Ebben a közegben osztódással kezd szaporodni és a végbélen keresztül ürül is, ezáltal megfertőzve más egyedeket és sajnálatos módon bizony magát az embert is.

 

Hogyan vehetjük észre a bajt?

A legtöbb esetben a giardiával fertőzött állatnak hasmenése lesz, ami nyákos, esetleg véres állagú. Ilyenkor mindig el kell menni az állatorvoshoz, ahol ma már korszerű gyorsteszttel néhány percen belül azonosítható a kórokozó.

Az orvos gyógyszert fog adni a parazita kiirtására, azonban ezt érdemes kiegészíteni gyógynövényes kezeléssel is!

 

Hogyan tudjuk megelőzni a fertőzést?

Mint mondtuk, a kórokozó itt van a környezetünkben, azonban egy egészséges immunrendszerű kutyát kisebb eséllyel betegít meg, ezáltal mindenképpen érdemes az immunrendszert erősíteni, amire remek a feketekömény por, a papaja, a sütőtök vagy a sárgarépa.

Ha azonban bekövetkezett a baj, akkor érdemes természetes szereket is bevetni, például a grapefruitmag kivonatot, az aranygyökér tinktúrát, Neem olajat, olajfalevél-kivonatot, de remek parazitaellenes hatása van a fokhagymának, a szárított kókusznak, a tökmagnak és az almaecetnek is.

A giardia egy nehezen kikerülhető parazita, ezért javasolt mindent megtenni kedvencünk védelme érdekében. Rendszeresen takarítsd ki a fekhelyét, erősítsd immunrendszerét, ha pedig megbetegedett, akkor vesd be a természet patikáját is!

Leave a Reply

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

%d bloggers like this: