Megduplázódott a tiszaderzsi benett-kenguruk száma, hiszen az Ausztrál kontinens élővilágát bemutató mini állatkertben az itt élő 10 nőstény kenguru mindegyikének mozgolódik az erszénye.

A fajra jellemző, hogy az utódok 1 hónapnyi vemhesség után rendkívül fejletlenül látják meg a napvilágot, alig pár grammosak. A megszületésüket követően felkapaszkodnak anyjuk erszényébe és több hónapig ki sem bújnak onnan – közölte lapunkkal Varga Attila, a tiszaderzsi Kenguru Park ügyvezetője.
A 10 utód közül az idősebb, 4 hónapos állatok már egyre gyakrabban dugják ki a fejüket a biztonságot nyújtó erszényből, így az az ide érkező látogatók a kenguru-ösvényen haladva szinte testközelből csodálhatják meg az apróságokat.

A kelet-és délkelet Ausztrália és Tasmánia területén őshonos faj. A természetben a bozótos területek, eukaliptuszerdők lakója, ahol rangsor nélküli csapatokban él.
A többi kengurufajhoz hasonlóan nyugalmi állapotban rövid mellső lábaira támaszkodva, négy lábon közlekedve halad előre, ekkor farkát támaszként használja. Ha azonban megriasztják, erős hátsó lábai segítségével szökell. Ekkor farka látja el a kormány szerepét.
A tiszaderzsi Kenguru Park igazi paradicsom a kenguru rajongóknak, hiszen a benett-kenguruk mellett a Föld legnagyobb erszényes állatai, a vörös óriáskenguruk is megfigyelhetőek egy kilátórendszeren keresztül
Április 7-én újra nyit a tiszaderzsi Kenguru Park
A téli hideg és a különböző munkálatok miatt ideiglenesen bezárt tiszaderzsi Kenguru Park április 7-én újra megnyitja kapuit. A családi napon buborék party-val, énekes műsorral és lufihajtogatással is várják a látogatókat. A Tisza-tavi húsvéti programok igen színesek lesznek, hiszen tulipánmezővel, kerékpározással vagy éppen tojáskereséssel is várják a látogatókat. erről itt írtunk bővebben: