A Tisza-tó télen-nyáron rengeteg élménnyel várja a vendégeit, ehhez kétség sem fér. Ha már sokat dolgoztál a héten és szeretnél kikapcsolódni, akkor az alábbi mintaprogramunkkal garantáltan jól fogod érezni magad és lelked is feltöltődik csodával!
A tökéletes Tisza-tavi szálláshely

Legelőször foglalj szálláshelyet. A nyári szezonban folyamatosan érkeznek a turisták a tóhoz, így ekkor lehet, hogy kicsit többet kell keresgélned, hogy megtaláld a szabad és legmegfelelőbb helyet. Az alábbi linkre kattintva érheted el a Tisza-tó szállástérképét, amin az általunk ajánlott szálláshelyeket találod meg:
Ha szeretsz sátrazni, akkor azt is megteheted, hiszen rengeteg eldugott kis zugot találsz a tónál, ahol felverheted sátradat. Ha nem szeretnél letérni az útról, akkor ajánljuk a félszigeteket, vagy azt, hogy bérelj egy csónakot és telefonodon egy Tisza-tó térképpel keress egy szigetet. Mi is vadkempingeztünk már a tónál, erről itt számoltunk be korábban:
Érkezés – péntek délután
Ha sikerült szállást találnod és kipakoltál ott, akkor ajánljuk, hogy tegyél egy sétát a településen, ha van rá lehetőséged, keress egy tóparti éttermet és nézd meg a naplementét. A Tisza-tavi naplemente szinte az egész országban is páratlan látványt nyújt. Eközben csendesedj el és hallgasd, ahogy beszélgetnek a madarak és kuruttyolnak a békák.
Szombat
Délelőtt: Aki korán kel, aranyat lel – tartja a mondás és mennyire igaz! Ha sikerül korán felkelned, akkor felétélen sétálj ki a partra, hogy megnézd a napfelkeltét. Egy kiadós reggeli után pedig ülj csónakba és kalauzoltasd el magad a Tisza-tavi túravezető partnereink valamelyikével, vagy ha magad szeretnéd felfedezni a tavat, akkor bérelj csónakot vagy kenut, kajakot és járd végig ezt a Tisza-tavi csónaktúra-útvonalat!

Csónakbérlésre szinte bármelyik kikötőben van lehetőség, természetesen előzetesen jelezni kell az ilyen irányú igényt, ahogy a túravezetővezetőnél is kell időpontot foglalni. A vezetett túra nagy előnye, hogy biztosan nem tévedtek el és rengeteg érdekességre hívja fel a figyelmedet. Ha pedig magad szeretnél csónakos túrára indulni, azt is megteheted, hiszen 5 lóerős motorral felszerelt csónakot bárki vezethet a tavon.
A Tisza-tavi túravezetők listáját itt éred el!
Hogyan kell közlekedni a vízen csónakkal? Ismerd meg a szabályokat itt:
Délután: Látogass el Kiskörére, hogy megismerd a Tisza-tó szívét, a vízlépcsőt, valamint kontinensünk legnagyobb hallépcsőjét! Ez kötelező látnivaló mindenkinek, aki a tóra érkezik.

A Kiskorei Vízlépcsőt és annak működését azért kell megismerned, mert megtudhatod, hogyan és miként jött létre a Tisza-tó, miért van nyári és téli vízszint, vagy éppen milyen szerepük van a zsilipeknek. Ha esetleg nem érdekelnének a műszaki dolgok, akkor hidd el, hogy ez biztosan leköti majd a figyelmed: a vízlépcső kiállítótermében maketteken keresztül mutatják be a tó működését.
A Hallépcső nem messze található a vízlépcsőtől, amin keresztül is lehet sétálni. Az üzemi híd után körülbelül 300 méter múlva találhatod meg a Hallépcsőt, ami a kontinensünkön a legnagyobb, a maga közel másfél kilométeres hosszúságával. Azért épült, hogy a halak ezen keresztül tudjanak a tározó és az élő Tisza között mozogni, vagyis szószerint lépcsőzni.

Vasárnap
A hétvégét érdemes egy kis mozgással és a tó megismerésével tölteni. Már reggel érdemes elindulni egy Tisza-tavi kerékpártúrára. A tározó 67 km-es gátkoronájára egy egész napot érdemes szánni, hiszen rengeteg program és látnivaló van a környéken. Ha esetleg nem akarunk egy egész napot rászánni, úgy elegendő csak az egyik oldalon tekerni. A tó megkerüléséhez nem szükséges kerékpárt vinni magunkkal, hiszen szinte bármilyeik kikötőből lehet bérelni. A Tisza-tavi kerékpárkölcsönzők listáját ide kattintva érheted el!
Ha ebéddel szeretnéd összekötni a bringázást, akkor itt megmutatjuk azokat a vendéglátóegységeket, amelyeket a gátról bringázás közben:
Félnapos programként ajánljuk a Tisza-tavi Ökocentrumot, ami szintén egy kötelező látnivaló.

A poroszlói Tisza-tavi Ökocentrum azért is lehet érdekes, mert többek közt megtalálható egy 1 millió literes egyedülálló édesvizű akváriumrendszer, amin át is sétálhatsz. Ezen túlmenően kilenc szintes monumentális főépületben mutatják be a Kárpát-medence élővilágát a -2. szinttől egészen a 24 méter magas körpanorámás kilátótoronyig.
+1 Tipp: Ha nem még nem fáradtál el eléggé, vagy a következő hétvégédet tervezed, akkor mindenképp látogass el Sarudra, ahol az Élményfalu mindig tárt karokkal, programokkal és felejthetetlen élményekkel vár!