Ebből a típusból, azaz a lombkoronaszint aljáig érő sétányból még nem sok van a hazánkban, főleg nem a keleti országrészben. A sétányt minden korosztálynak érdemes bejárnia, hiszen a gyerekek és a felnőttek számára is különösen izgalmas élményt nyújthat. Az építmény bejárható hossza összesen 314 méter, ebből a járószerkezet 234 méteres. A sétány egész hosszán interaktív elemek találhatók, így megismerkedhetünk az ott élő madarakkal, állatokkal és növényekkel egyaránt.


A bejáratnál vékony ösvény vezet a felépítményig, ahol ajánlott az első kereszteződésnél jobbra fordulva felkaptatni az egyáltalán nem meredek hídig. A maximum magasság 6 méter, ahol már egészen más illatot érezhetünk, mint két lábbal a földön állva. A madarak csicsergése, a beszűrődő fény változása egészen más élményt nyújt, mintha csak egy „sima” erdei túrán lennénk. Ha útközben elfáradnánk, a padokon megpihenhetünk, ha kedvünk támad a szabadban valami finomat összeütni, tűzrakóhelyek állnak rendelkezésünkre e célból, de hogy a gyerekek számára se teljen unalmasan az idő, különböző játszótéri elemeket próbálhatnak ki.
Az út során két kedvenc részem volt. Az egyik: egy pihenő, amit úgy alakítottak ki, hogy a sétányba beépítettek egy igazi élő fát, ahonnan kitekintve egy különleges látvány tárul szemünk elé. A másik pedig a lombkorona sétány vége volt, ahol utunkat háromféleképpen fejezhettük be: választhattuk a csúszdán lecsúszást és azt, hogy lépcsőn vagy lefelé vezető hídon hagyjuk el a magasságot.
Az út végén találunk egy tapasztott kemencéhez hasonló felépítményt, amely aljában egy óriási felfüggesztett faxilofont szólaltathatunk meg és ahol további túra utakat ajánlanak számunkra.
Ha nem fáradtunk el kellőképpen, akkor a lombkorona sétányról letérve még bejárhatjuk az ottani erdőt, ahol még óriási, fából készült gombával is találkozhatunk, és ha már ott járunk, akkor érdemes a sétány további túraajánlatát is megtekinteni, amelyek a közelben vannak. Ilyen a Zádor-híd, ami egykoron, az 1800-as években forgalmas nagykunsági átkelőhely volt, de ezt ajánlott száraz időben megtekinteni.
Korábban a Tiszavirág Ártéri Sétaút és Tanösvényt teszteltük le, olvasd el, milyen volt!
Belépő: egész évben ingyenesen látogatható
Nehézség: könnyű
Hossz: 314 méter
Időtartam: 1 óra
További információ, foglalás: Déryné Kulturális, Turisztikai, Sport Központ és Könyvtár